Dlaczego każda oferta musi mieć swój landing page?

2 166 views

object(stdClass)#7354 (1) { ["error"]=> object(stdClass)#7353 (5) { ["message"]=> string(38) "(#4) Application request limit reached" ["type"]=> string(14) "OAuthException" ["is_transient"]=> bool(true) ["code"]=> int(4) ["fbtrace_id"]=> string(23) "Aw5lf-tL5tUnOVpQUOgyyNE" } }

Dlaczego każda oferta musi mieć swój landing page?

Istnieją dwa główne powody, dlaczego dla każdej kampanii jest potrzebna oddzielna strona startowa. Obydwa pokazują, że kierowanie użytkownika na stronę zwykłego serwisu (strona główna, „O firmie” lub „Kontakty”), — oznacza zmniejszenie konwersji i zwiększenie wskaźników rezygnacji. To dotyczy każdego biznesu. Dalej omówimy te przyczyny.

Landing musi odpowiadać na pytanie użytkownika

Gdy użytkownik klika na Twoje ogłoszenie lub baner, spodziewa się odpowiedzi na swoje pytanie. Twoim zadaniem jest spełnić jego oczekiwania, zrobić stronę o istotnej treści. Poniżej przedstawiono kilka przykładów.

Ogłoszenie od MarketingProfsPRO — przykład niewłaściwego pozycjonowania. Tytuł obiecuje nam zniżkę 40% na kursy nurkowania: 

Po kliknięciu na niego otwiera się strona, gdzie zniżka jest wspomniana niejasno. Okazuje się, że przyciągnęło uwagę użytkownika, budżet reklamowy zrealizowano, a oczekiwań konsumenta nie spełniono. To nie jest korzystne ani dla firmy, ani tym bardziej dla użytkownika.

Men`s Health, wręcz odwrotnie. Jak widzimy, tytuł obiecuje płatną subskrypcję na 2 lata za $20.

Otwieramy landing. Co widzimy?

1. Nagłowek landing’a powtarza tytuł ogłoszenia.
2. «Zbiór 15 wydań z ćwiczeniami personalnymi» również powielane — to jest to, co widzieliśmy wyżej, w tekście reklamy.
3. Obraz tabloidu na landing page — wizualne potwierdzenie oferty.

Gdy użytkownik klika na tytuł, jego oczekiwania są uzasadnione. Nie pozostawia pytań, czy ogłoszenie było prawdziwe, czy dostanie to co było obiecane, przedstawione są wyczerpujące informacje.

Sformułujmy kilka zasad, które trzeba wziąć pod uwagę, tworząc odpowiedni landing page pod konkretną ofertę:

  • logo marki w headerze;
  • te same zdjęcia/obrazy, co i w reklamie (na banerze reklamowym);
  • oferta w opisie jest powtarzana na landing page.

Bez mocnego tytułu użytkownicy nie będą wchodzić na Twój landing. Skromne treści nie są w stanie zmusić ich by dokonali celowego działania, a tym samym osłabiają zaufanie do marki.

Współczynnik konwersji, jak z nim pracować ?

Współczynnik konwersji liczy się ilością akcji docelowych konwersji, w porównaniu z ogólnymi wskaźnikami przypadającymi na pewien okres czasu.
Dla jednego ogłoszenia musi być jeden cel konwersji.

Tak więc, na przykład, jeśli stworzyliśmy landing do jakiejś publikacji, celem konwersji będzie pobieranie. Jeśli zrobiliśmy stronę startową jakiejkolwiek usługi z próbnym bezpłatnym okresem, celem jest rejestracja.

Nie można do jednego ogłoszenia opracować landing z dwoma wezwaniami do działania. Kilka przycisków CTA o różnym działaniu będą rozpraszać uwagę użytkownika. Dlatego badania dowodzą, że na jedną reklamę (cel) — jedna strona startowa.

Na dowód powyższego oto przykład. Sheena Iyengar i jej kolega Mark Lepper przeprowadzili ciekawy eksperyment w jednym ze sklepów spożywczych. Proponowali słoiki dżemu za $1. W pierwszy dzień asortyment składał się z 24 rodzajów dżemu, a na drugi – zaprezentowali zaledwie 6 rodzajów. W wyniku eksperymentu okazało się, że większy wybór przyniósł prawie 10 razy mniejszą sprzedaż. 

Ten eksperyment pokazuje, że gdy ludzie otrzymują zbyt wiele opcji do wyboru, to:

  • długo mają wątpliwości w wyborze (to zjawisko nazywa się Prawo Hick’a);
  • mogą wybrać to, co nie jest zgodne z ich pierwotnymi potrzebami;
  • nie zawsze są zadowoleni z wyboru, nawet jeśli zakup był udany.

Każda nowa oferta, otwierająca się na Twojej stronie docelowej, czy jest to dodatkowa promocja lub linki do innych stron, potencjalnie zmniejsza zadowolenie użytkownika i Twoje wskaźniki konwersji są niższe.

Kilka słów o przelinkowywaniu— wychodzących linkach z landing page. 

Ważne jest, aby nie stworzyć tak zwanego obcego „szumu”, więc jedyny link, który powinien przyciągnąć uwagę użytkownika — to przycisk CTA. Gdy użytkownicy klikają w niego, mogą otwierać stronę startową lub stronę „dziękuję”.

Oto przykład landing page ActiveCampaign: 

Tu można zobaczyć 2 CTA-przyciski, ale obydwa realizują jeden cel. Jest to dopuszczalne, a nawet konieczne, jeśli landing jest wystarczająco długi.

I przykłady, jak nie należy robić.

Współczynnik odrzuceń strony WhenIWork wynosi 10:1. Powód — linki do portali społecznościowych w stopce, które odwracają uwagę użytkowników:

Oto kolejny przykład landing page — z odrzuceniami ponad 5 do 1:

Każdy link, niemający nic wspólnego z Twoim celem konwersji, oddala od Ciebie odwiedzających. Zastanów się, czy warto poświęcać los swojej kampanii reklamowej dla linków do serwisów społecznościowych?

Podsumowanie

Tak więc, każda nowa oferta wymaga swojego landing page. Zacznij tworzyć strony lądowania i zbieraj leady by docelowo poprawić swoje wyniki sprzedażowe.

Wysokich konwersji !

Podobało ci się Powiedz swoim znajomym:

Komentarze

Odpowiedz przez Facebook:

Kliknij Lubię czytać
GeniusMarketing.me na Facebook

Прокрутить вверх
Przejdź do paska narzędzi